tek imza ile 6 milyar TL çeteye peşkeş çekiliyor


chp lideri kemal kılıçdaroğlu, twitter üzerinden yolsuzluklar ile alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı

3 Nisan 2018. Bir açık ihale yapılır.  Bu ihaleye 15 firma katılır. İhalenin bedeli 3 milyar 198 milyon 743 bin 127 lira. Ama kazanan firmaya bu ihale verilmez. Neden beşli çeteden değil. İhale iptal edilir. 21 Ağustos 2020’de ihale yeniden açılır.  Aynı iş bu kez  9 milyar 449  milyon 995 bin 834 liraya beşli çeteye peşkeş çekilir. Saraydaki şahıs ne için imza atıyor anladınız mı. Tek imza ile 6 milyar TL çeteye peşkeş çekiliyor.

Aslında ben bugün size saraylı ve ailesinin anlattığı yolsuzluğu anlatmak için gelmedim. Bunların yolsuzluğu artık sağır sultan için bile yeni haber değil. Ben bugün hâlâ devletimizde vatanseverler, direnenler var demek için, sizleri evime davet ettim.

Ey şahıs! Sana çok sürprizlerim var. Benim karşıma çıkamıyorsun ama duyduğum kadarıyla tam şu anda ekranlara çıkmışsın. Karşında oturan cesur gazetecilere sesleniyorum. Bu belgeleri kendisine sorabilir misiniz? Siz sormasanız da bu devletin şerefli, onurlu bürokratları da halkımız da soruyor ve soracak.

Artık bu devletin onurlu bürokratlarının zamanı geliyor. Bu suçlara ortak olanlara tabii ki muamele olacak. Selam olsun o vatanperver bürokratlara, selam olsun direnenlere.

Kemal Kılıçdaroğlu başka ne söyledi?


Sen de düşüncelerini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.