Seçim Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu arasında geçecek


Türkiye Gazetesi’ndeki köşe yazısında 2023 seçimlerine ilişkin öngörülerine yer veren Cem Küçük, yarışın CB Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu arasında geçeceğini ifade ederek, “Ama bazı ortakları Kemal Bey’in kazanamayacağını düşünüyor,” söyleminde bulundu.


Cem Küçük
Türk gazeteci ve yazar

2023 Mayıs ya da Haziran’ında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu arasında geçecek…
Kemal Kılıçdaroğlu artık Millet İttifakı’nın adayı gibi. Bütün konuşmaları, ifadeleri, sözleri o yönde. 3 Temmuz’da toplanacak Millet İttifakı’ndaki diğer partiler de Kılıçdaroğlu’na ses etmeyeceklerdir…

Cumhurbaşkanı Erdoğan zaten aday. Kılıçdaroğlu bu saatten sonra dönemez de. Çünkü kendi açısından önemli gördüğü açıklamalar yapıyor. Tekil şahıs konuşmaya devam ediyor. ‘İktidara gelince şunları şunları yapacağız,’ diyor.
En sert açıklamalar da Kemal Bey’den geliyor. Türk Ocağı’na da gidiyor, esnafı da ziyaret ediyor. Muhalifler arasında heyecan bir tek ondan geliyor.

Ama bazı ortakları Kemal Bey’in kazanamayacağını düşünüyor. Özellikle İyi Parti böyle düşünüyor. Bu saatten sonra Kemal Bey’i engelleyeceklerini düşünmüyorum. Her muhalif lider 2023 seçim sonuçlarının belli olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zaten kaybedeceğini düşünüyor.

Açıklamalarında böyle diyorlar. İş pratiğe geldiğinde değişebileceğini biliyorlar…

Cem Küçük başka ne söyledi?


Sen de düşüncelerini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.