Ekrem İmamoğlu gözümden düştü


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz gezisi sırasında gazeteci Nagehan Alçı’yla birlikte çekindiği fotoğraf büyük tepki çekmişti. Fazıl Say da bu konudaki kızgınlığını ve üzüntüsünü dile getiren bir mesaj yayınladı. “Şaşkınım ve yadırgadım,” diye Say, İmamoğlu’nun gözünden düştüğünü ifade etti.


Fazıl Say
piyanist

Ekrem İmamoğlu’nun özellikle ikinci seçiminde tüm imkanlarımla destek verdim. İmamoğlu’nu herkesin eleştirdiği konularda bile desteğimi esirgemedim. Hatırlarsanız kar yağdı hayat kilitlendi İstanbul’da… O konu da bile azar işittim. Yakınları bile bunu doğru bulmuyordu. Son yaşanan olaylarda ben de hepimiz gibi şaşkınım. Cumhurbaşkanı adayı değilken neden başka şehirlerde miting yapar diye yadırgadım. Bunu basın ordusuyla yapmasını yadırgadım. Yanında taşıdığı insanları yadırgadım.

Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Ekrem İmamoğlu’nu savunmuş biri olarak hesap verme durumu yaşattı bana. Ben de mağdur edildim kusura bakmasın. Dolayısıyla toplumlardan af diliyorum, pişmanlığımı da söylemek istiyorum. Ondan sonra vız gelir tırıs gider, akıllı olun diyerek topluma ayar vermeye kalktı. Hiç hoş olmadı. Gözümden düştüğünü belirtmek istiyorum. Bu benim kişisel görüşüm. Lütfen bunu anlayın.

Fazıl Say başka ne söyledi?


Sen de düşüncelerini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.