Altılı masa adayı için son dakikadan önceki değerli dakikalar


Karar Gazetesi’ndeki köşe yazısında, Millet İttifakı’nın açıklanması için kritik bir sürece girildiğini ifade eden Karaalioğlu, siyasi taktiklerin makul olduğunu ancak aday konusunun liderler arasında artık değerlendirilme zamanının geldiğini söylemiştir.


Altı parti hemen her şeyi açıkça konuşup tartışırken adaylık meselesini biraz da “aday yıpranmasın” gerekçesiyle sona bırakıyor. Mahsuru yok. Bunun bir sebebinin de masadaki liderlerin kafasının netleşmemiş olduğunu anlıyoruz… Belki de ilk sözü CHP liderinin söylemesi bekleniyor. Hepsi olabilir, başka gerekçeler de adayın isminin belirlenmesini geciktirebilir. Siyasi taktik, iktidarın olduğu kadar muhalefetin de hakkıdır…

Altı partinin müştereken altına imza atacakları bir aday, şüphesiz seçimi kazanma yolunda büyük bir imkan sunuyor. Ne var ki aday belirleme süreçleri her zaman iyi niyet ve temennilerle gelişmez. Bu yüzden adayın kim olacağı, seçim takvimine bağlanmış olarak zamanı geldiğinde açıklanacak olsa da altı liderin şimdiden isim ya da isimler üzerinde konuşması faydalı olacaktır. Dünkü toplantıda konuşuldu mu bilmiyoruz ama aday konusunun liderler arasında açılmasının, tartışılmasının ve olur/olmazların değerlendirilmesinin zamanı gelmiştir.

Mustafa Karaalioğlu başka ne söyledi?


Sen de düşüncelerini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.