AKP iktidarı, maske zorunluluğu için ne beklemektedir?


Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Metehan Akbulut iktidarın pandemi yönetimini sert bir dille eleştirerek, pandemi önlemlerinin kaldırılmasının doğru olmadığını ifade etti. Akbulut, “Test sayılarının açıklamasından neden vazgeçildi? Temaslılara neden test yapılmıyor, karantina uygulanmıyor? Özellikle çalışma yaşamında izolasyon ve karantina düzenlemelerinin neden uygulanmıyor?” söyleminde bulundu.


Metehan Akbulut
Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri

Açıklanan resmi veriler bile vaka sayıların hızla artmaya devam ettiğini göstermekte. Bir ay öncesine göre 14 günlük vaka sayısı 16 katına, 14 günlük ölüm sayısı 7 katına çıktı. Salgında başının çaresine bak dönemindeyiz, çünkü salgını yönetmek isteyen iktidar yok…

Hastalığın yayılımının önlenmesi için çok iyi bir temaslı takibi son derece önemli. Buna rağmen bırakın temaslı takibini, vaka tespiti için test bile yapılmak istenmemektedir” diyen Akbulut, Sağlık Bakanlığı’na özetle şu soruları sordu: “Bilim Kurulu gibi bir mekanizma neden işletilmemektedir? Covid 19 için hatırlatma dozları, eksik aşıların tamamlanması ve aşısızlara yönelik stratejiler neden geliştirilmemektedir?

Toplu taşımada vaka sayısının binin altına düşmesi nedeniyle maske zorunluluğunu kaldıran AKP iktidarı, maske zorunluluğu için ne beklemektedir? Halk sağlığı önlemleri olmadan salgının hızını kesebilmek mümkün müdür? Test sayılarının açıklamasından neden vazgeçildi? Temaslılara neden test yapılmıyor, karantina uygulanmıyor? Özellikle çalışma yaşamında izolasyon ve karantina düzenlemelerinin neden uygulanmıyor?

Metehan Akbulut başka ne söyledi?


Sen de düşüncelerini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.