1200 tarihi eserin bakımını, onarımını düzenli bir şekilde yönetiyoruz


Fatih’teki Seyyid-i Velayet ve Asude Hanım Türbeleri’nin açılışında konuşan İBB Başkanı Ekrem imamoğlu, restorasyonu tamamlanan Yerebatan Sarnıcı ile ilgili olarak, “Bu hassas ve titiz çalışmayla yürüttüğümüz hizmetlerimizde ve ortaya koyduğumuz sorumluluk bilinciyle, 1200 tarihi eserin bakımını, onarımını düzenli bir şekilde yönetiyoruz,” söyleminde bulundu.


Ekrem İmamoğlu
İstanbul B.Belediye Başkanı

Bu güzel insanların özel mekanları, özel anları, özel anıları var bu şehir içerisinde… O bakımdan biz, ayrı bir arayış içerisindeyiz bu şehirde yol arkadaşlarımla. Çok özel çalışmalar yürütüyorlar. Hepsine yürekten teşekkür ediyorum. ‘Özel anları diyorum ve anıları’ diyorum ya; öyle bir yere giriyoruz, öyle sokağın içinde, öyle bir mekanla karşı karşıya kalıyoruz ki hem şaşırıyoruz hem üzülüyoruz.

Bu bazen Fatih’te, bazen Üsküdar’da, bazen Beyoğlu’nda, bazen diğer semtlerimizde karşımıza çıkabiliyor. Bu hassas ve titiz çalışmayla yürüttüğümüz hizmetlerimizde ve ortaya koyduğumuz sorumluluk bilinciyle, 1200 tarihi eserin bakımını, onarımını düzenli bir şekilde yönetiyoruz. Onlarca yapının restorasyonunu bitirdik ve 40 büyük eserin de restorasyonunu şu anda devam ettiriyoruz…

Ekrem İmamoğlu başka ne söyledi?


Sen de düşüncelerini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.