Selvi’den İlginç Çıkış: Hangi Sırayla Oturacaklarını Bile Belirleyemediler


Selvi’den İlginç Çıkış: Hangi Sırayla Oturacaklarını Bile Belirleyemediler

Abdülkadir Selvi, Millet İttifakı’nın nasıl kurulacağı ve liderlerin ittifak içinde nasıl konumlanacağına ilişkin anlaşmazlık ve belirsizlikler olduğunu ifade ederek, ”hangi sıraya göre oturacakların belirleyemediler,” söyleminde bulundu.

Vatan Gazetesi’nde yer alan habere göre, Millet İttifakı’nın oluşumuna ilişkin çeşitli iddialarda bulunan Selvi, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun ittifaka katılması noktasında belirsizlikler olduğu ve “millet ittifakı” isminin değiştirilerek yeni bir ittifak kurulabileceğini ifade etti.

“Erdoğan’ı tasfiye edecekler. yeni cumhurbaşkanını seçecekler. anayasa’yı değiştirip türkiye’yi tekrar parlamenter sisteme döndürecekler. tüm sorunları çözüp ülkeyi uçuşa geçirecekler. ama bir sorun var. bunu yapacak olan muhalefet liderleri henüz hangi sırayla oturacaklarını belirlememişler…” diye Abdülkadir Selvi’nin söyleminin detayları şu şekilde.

muhalefet liderleri henüz hangi sırayla oturacaklarını belirlememişler

erdoğan’ı tasfiye edecekler. yeni cumhurbaşkanını seçecekler. anayasa’yı değiştirip türkiye’yi tekrar parlamenter sisteme döndürecekler. tüm sorunları çözüp ülkeyi uçuşa geçirecekler. ama bir sorun var. bunu yapacak olan muhalefet liderleri henüz hangi sırayla oturacaklarını belirlememişler. harf sırasına göre otursalar ali babacan ile ahmet davutoğlu en başa geliyormuş. yaş sırasına göre otursalar temel karamollaoğlu ile kılıçdaroğlu’nun önde oturması gerekiyormuş. millet ittifakı liderleri hangi sıra düzenine göre oturmaya karar verirlerse türkiye’ye çağ atlatacaklar. yok o da yanlış oldu. çağ atlatmayacaklar. eski türkiye’ye dönecekler.

Sen de düşüncelerini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.