1973'te Sivasta doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (İngilizce) mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı.

Hacettepe İç Hastalıkları Anabilim Dalı Geriatri Ünitesi’nde Geriatri Uzmanı oldu ve öğretim görevlisi olarak görev aldı. 2007 yılında İç hastalıkları geriatri alanından doçent ve mart 2014 tarihinden itibaren de Profesör oldu ve halen Hacettepe İç Hastalıkları Anabilim Dalı Geriatri Bilim Dalında görevini yürütmektedir. Kasım 2013 tarihinden itibaren Geriatri BD başkanlığı görevindedir.

2001 Metabolik Sendrom Araştırma Ödülü’nü almaya hak kazandı. Mayıs 2003’te International Institute On Aging Geriatric Course Sertifika Programı’nı tamamladı.

2005-2014 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları AD Asistan eğitim komisyonu üyesi olarak çalıştı ve bu gorevine halen devam etmektedir. 2010-2014 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları AD Tez komisyonu üyeliğine başladı ve halen devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

versus