1960'da Diyarbakır'da doğdu. Anadolu Üniversitesi / İş İdaresi Bölümünü ve Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsü Toplum Sağlığı Bölümü’nü bitirdi. Siirt / Kurtalan ve Diyarbakır’da sağlık memurluğu; Artvin-Ardanuç, Manisa / Turgutlu, Akhisar ve Diyarbakır –Yenişehir 70.Yıl Sağlık Meslek Liseleri’nde meslek dersleri öğretmenliği ve idarecilik görevlerini yerine getirdi. Diclem Sahaf Yayıncılık ve Editörlük hizmetlerinde bulunan Musa Dinç, Aykırı Sanat, Damar, Öğretmen Dünyası dergilerinin Diyarbakır temsilciliklerini yürüttü.
İnönü Üniversitesi Malatya Sağlık Bilimleri Fakültesi /Sağlık Eğitimi Lisans programından mezun olarak Sağlık Eğitimcisi oldu. Sonrasında Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Hizmetlerinde İletişim alanında Yüksek Lisans yaptı.

Aykırı sanat, Amida, Öğretmen Dünyası, Kavram Karmaşa, Hazan, Yaşam Yolu, Mut/Çıtlık, Siya, Fırt, Gırgır, Popüler ESMER Kültür Dergisi, T.Y.S Güzel Yazılar, Ardanuç’a Bakış, Artvin Serhat, Yeni Akhisar’ın Sesi, Dicle Güneş, Yeni Yurt, Olay, Objektif, Yeni Alanya, Kulilk, Gerçemek, Diyarbakır Kültür Sanat Bülteni, Ekin Sanat, Deliler Teknesi, SarmalÇevrim, Güncel Sanat, Aydın Efesi, Şarlo, FIRT aylık mizah dergileri gibi ve gazetelerde şiir, öykü ve makaleleri yayımlandı.
 

 

versus