Gregg Popovich, (d. 28 Ocak 1949, Doğu Chicago, Indiana) NBA ligi takımlarından San Antonio Spurs'un baş antrenörü ve kulüp başkanı Amerikalı basketbol antrenörü. 1996 yılından beri San Antonio Spurs'u çalıştırmaktadır. Şu anda ligde bir takımı en uzun süre çalıştıran antrenördür. Bu rekor Utah Jazz'ı 23 yıl çalıştıran Jerry Sloan'a aittir.

Babası Sırp, annesi Hırvat olan Popovich, Indiana eyaletinin Doğu Chicago (East Chicago) kentinde dünyaya geldi. Liseyi Merrillville'de bitirdi. Üniversiteyi 1970 yılında Amerikan Hava Kuvvetleri'nde tamamladı. Üniversitede 4 yıl basketbol oynadı. Okulu bitirdikten sonra 5 yıl hava kuvvetlerinin basketbol takımında görev yaptı. Kaptanlık yaptığı sırada takımı şampiyon olmuştu. 1973 yılında hava kuvvetleri takımında yardımcı antrenör olarak göreve başladı. 6 yıl bu görevde kaldı.

Bu sırada Denver Üniversitesi'nde beden eğitimi üzerine yüksek lisans yaptı. 1987-88 sezonunda o sıralar San Antonio Spurs takımını çalıştıran Larry Brown'ın yardımcısı oldu. 1990 yılında evlenen Brown'ın sağdıçlığını da yaptı. 1992 yılında Golden State Warriors takımına geçti.

versus