Hakkımızda

1. Nedir?

Nesöyledi.com bilim, edebiyat, eğitim, ekonomi, hayat, hayvan hakları, kadın ve erkek, kültür ve sanat, magazin, moda, müzik, seyahat, sinema, siyaset, spor, teknoloji, toplum, yemek vs kategorilerde tanınmış kişilerin ve üyelerin söylemlerinin yer aldığı bir söylem arşivi ve sosyal medya platformudur

2) Neyi amaçlamaktadır?

Gündem içerisinde pek çok söylem haber sitelerinde, sosyal medya oluşumlarında, televizyon kanallarında yer almaktadır. Bu açıdan bakıldığında özellikle siyaset alanındaki gündemler, siyasetçilerin söylemleri üzerine kuruludur. Nesöyledi.com tüm bu söylemleri kronolojik olarak arşivleyerek bir toplumsal, hatta global hafıza olmayı amaçlamaktadır.

Öte yandan üyelerin doğrudan kendi söylemlerini paylaşma imkânına sahip olmaları nedeniyle, aynı zamanda bir sosyal mecra görevi görecektir.

3. İşleyişi Nasıldır?

Platform 3 farklı alanda içerik üretme hedefi üzerine inşa edilmiştir.

Söylem Paylaşımı : Tanınmış kişilerin ve üyelerin söylemleri editörler ve üyeler tarafından siteye eklenebilir. Üyeler hem kendi söylemlerini hem de başkalarının söylemlerini paylaşabilirler.

Gündem Oluşturma : Gündemdeki olayların özet mahiyetinde paylaşıldığı bölümdür. Her gündemin altında, o gündeme ilişkin söylemler yer alır.

Kişi Ekleme: Tanınmış kişiler web sitesine wikipedia’dan alınan özgeçmişleri ile eklenir. Söylem eklerken kişi veritabanından ilgili kişi seçilir. Bu yönüyle platformumuz bir nevi kısa biyografi arşivi görevi de görecektir.

Öte yandan mevcut söylemler ve kişilere ilişkin, siteye üye olan yazarlar ve yazar adayları yorumlarını paylaşabilirler.

kişi

Cemal Turan

Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Profesörü

I. Süleyman

Osmanlı Padişahı

N.C.

Kadın

Michael Lynk

BM İnsan Hakları Filistin Özel Raportörü

emine özkan

Yeşiller Partisi Eş Sözcüsü

Melih Gökçek

Eski Ankara B. B. Başkanı

Ali Hacızade

İran Hava Kuvvetleri Komutanı

Timur Dandıbayev

Kazakistan Savunma Bakan Yardımcısı