Hakkımızda

1. Nedir?

Nesöyledi.com bilim, edebiyat, eğitim, ekonomi, hayat, hayvan hakları, kadın ve erkek, kültür ve sanat, magazin, moda, müzik, seyahat, sinema, siyaset, spor, teknoloji, toplum, yemek vs kategorilerde tanınmış kişilerin ve üyelerin söylemlerinin yer aldığı bir söylem arşivi ve sosyal medya platformudur

2) Neyi amaçlamaktadır?

Gündem içerisinde pek çok söylem haber sitelerinde, sosyal medya oluşumlarında, televizyon kanallarında yer almaktadır. Bu açıdan bakıldığında özellikle siyaset alanındaki gündemler, siyasetçilerin söylemleri üzerine kuruludur. Nesöyledi.com tüm bu söylemleri kronolojik olarak arşivleyerek bir toplumsal, hatta global hafıza olmayı amaçlamaktadır.

Öte yandan üyelerin doğrudan kendi söylemlerini paylaşma imkânına sahip olmaları nedeniyle, aynı zamanda bir sosyal mecra görevi görecektir.

3. İşleyişi Nasıldır?

Platform 3 farklı alanda içerik üretme hedefi üzerine inşa edilmiştir.

Söylem Paylaşımı : Tanınmış kişilerin ve üyelerin söylemleri editörler ve üyeler tarafından siteye eklenebilir. Üyeler hem kendi söylemlerini hem de başkalarının söylemlerini paylaşabilirler.

Gündem Oluşturma : Gündemdeki olayların özet mahiyetinde paylaşıldığı bölümdür. Her gündemin altında, o gündeme ilişkin söylemler yer alır.

Kişi Ekleme: Tanınmış kişiler web sitesine wikipedia’dan alınan özgeçmişleri ile eklenir. Söylem eklerken kişi veritabanından ilgili kişi seçilir. Bu yönüyle platformumuz bir nevi kısa biyografi arşivi görevi de görecektir.

Öte yandan mevcut söylemler ve kişilere ilişkin, siteye üye olan yazarlar ve yazar adayları yorumlarını paylaşabilirler.

kişi

Nicolas Cage

Aktör ve yapımcı

Antonio Guterres

BM Genel Sekreteri

Adriana Lima

Manken

Aleksey Yerhov

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi

İbn-i Sina

Astronom

Sezai Temelli

HDP Eş Genel Başkanı

Fuat Oktay

Cumhurbaşkanı Yardımcısı

Nergiz Rızayi

İranlı Yazar

Henry Ford

İş insanı