İzmir’in Seferihisar ilçesinde otluk alanda yangın çıktı

Sığacık Mahallesi’nde bulunan Ekmeksiz Plajı yakınlarında otluk alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye Orman Genel Müdürlüğüne bağlı 3 helikopter ve 12 arazöz sevk edildi. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangının, evlerin yanına kadar ilerlediği öğrenildi. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın yaklaşık 1 saat sonra kontrol altına alındı.
Ekiplerin soğutma çalışmalarının sürdüğü yangında yaklaşık 10 hektar alanın zarar gördüğü bildirildi. Öte yandan, yangın alanının yakınında bulunan plaja denize girmek için gelenlerin araçları da yangından etkilendi. Yangın bölgesinin yanındaki yolda park halinde bulunan yaklaşık 50 araç, yangın nedeniyle kullanılmaz hale geldi. Hem yangının çıkış nedeni hem de yangından etkilenen araçların kesin sayısının, yapılan incelemelerinin ardından açıklanacağı bildirildi.

cohenpaylaştı 08/09/2020 23:38

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir’in Seferihisar ilçesindeki orman yangınları sonucu zarar gören ağaçlardan kömür yapılacağını belirtmiştir.
kişi

Rıfkı Güvener

CHP Ankara İl Başkanı

Bob Marley

reggae sanatçısı

efe aydal

youtuber

Michael McCaul

ABD'li Temsilciler Meclisi Vekili

Sevcan Orhan

Türk halk müziği sanatçısı

didem uzel

Manken ve Oyuncu

Mustafa Sandal

Şarkıcı

Hasan Kaçan

Karikatürist-Oyuncu-Yapımcı