Barış Atay Saldırıya Uğradı

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde beş kişinin saldırısına uğradı. Atay, Kadıköy’de bir mekandan çıkarken beş kişi “Vatan haini” diye bağırarak saldırdı. Yere düşürdükleri Atay’ı tekmeleyen saldırganlar olay yerinden kaçtı. Hastaneye kaldırılan Atay’da kırık olmadığı tespit edildi. Atay’ın avukatı Onur Güneş, müvekkilinin muayenesinin tamamlanmasından sonra polise ifade vereceğini söyledi.

cohenpaylaştı 02/09/2020 12:53

İçişleri Bakan Süleyman Soylu'nun danışmanı Fevzi Sevgili, sosyal medya hesabından, TİP Hatay Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında, 18 yaşındaki İpek Er’e “nitelikli cinsel saldırı” suçlaması ile tutuklanan ve sonrasında tahliye edilen Musa Orhan ile ilgili tartışma sonrasında Soylu'nun yalnız bırakıldığını söyleyerek, Erdoğan'a seslenmiştir.

cohenpaylaştı 01/09/2020 20:21

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, TİP milletvekili Barış Atay'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisini hedef göstermesinin ardından İstanbul kadıköy'de kalabalık bir grubun saldırısına uğramasıyla ilgili açıklama yapmıştır.

cohenpaylaştı 01/09/2020 20:16

TİP milletvekili Barış Atay, pek Er’e cinsel saldırıda bulunarak intihara sürüklediği iddasıyla tutuklanan Musa Orhan’ın serbest bırakılmasına tepki gösteren TİP Milletvekili Barış Atay, Süleyman Soylu tarafından hedef gösterildikten sonra İstanbul Kadıköy’de 5 kişilik bir grubun saldırısına uğraması üzerine basın açıklaması yapmıştır.

cohenpaylaştı 31/08/2020 23:54

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AA muhabirinin sorusu üzerine, Milletvekili Barış Atay’ın saldırıya uğramasının tasvip edilemez olduğunu belirtmiştir.

cohenpaylaştı 31/08/2020 22:38

Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Twitter’da tartıştıktan sonra saldırıya uğraması üzerine TİP Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, konuyla ilgili açıklama yapmıştır.

cohenpaylaştı 31/08/2020 22:31

İstanbul İl Örgütü Eşbaşkanı Erdal Avcı, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay’ın saldırıya uğraması üzerine HDP’li bazı milletvekilleri TİP Genel Merkezi’ni ziyaret ederek konuyla ilgili açıklama yapmıştır.

cohenpaylaştı 31/08/2020 21:05

Kadıköy'de kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğrayan TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, hastanede verdiği ifadede, saldırını failinin Süleyman Soylu olduğunu belirtmiştir.
kişi

Kıvanç Tatlıtuğ

oyuncu eski manken

Riyad el-Maliki

Filistin Dışişleri Bakanı

Hıdır Ünal

Faytoncular Odası Başkanı

Ertuğrul Sağlam

eski futbolcu, teknik direktör

Banu Parlak

şarkıcı - Youtuber

murat muratoğlu

köşe yazarı

I. Murad

Osmanlı Padişahı