Enginyurt’tan Sert Tepki: DP Genel Merkez Binası Sanayi Atık Bölgesi İlan Edildi


Enginyurt’tan Sert Tepki: DP Genel Merkez Binası Sanayi Atık Bölgesi İlan Edildi

Turgut Özal döneminde Anavatan Partisi Genel Merkez binası olarak inşa edilen ve 2009 yılından bu yana Demokrat Parti Genel Merkezi olarak kullanılan 34 yıllık bina Melik Gökçek döneminde “sanayi atık bölgesi” olarak ilan edilmişti.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, binanın bu statüden çıkarılması için kendilerine Cumhur İttifakı’na geçmeleri yönünde baskı yapıldığını iddia etti.

“Bu iktidar demokrat partiyi nasıl Cumhur İttifakı’na dahil ederiz diye oyunlar, planlar, tezgahlar kuruyor. Adam satın almaya alışmışlar…” diyerek duruma tepki gösteren Enginyurt, buna izin vermeyeceklerini net bir dille ifade etti.

İşte Enginyurt’un ilgili açıklamaları:

bizim genel merkezimizi sanayi atık bölgesi ilan ettiler

bu iktidar demokrat partiyi nasıl cumhur ittifakı’na dahil ederiz diye oyunlar, planlar, tezgahlar kuruyor. adam satın almaya alışmışlar. bizim genel merkezimizi sanayi atık bölgesi ilan ettiler şimdi ‘orası kurtulur’ diyorlar. nasıl kurtulur? ‘anlayın’  diyorlar. yani cumhur ittifakı’na dahi olursan genel merkez de ‘kurtulur’ diyorlar. ama bilmedikleri bir şey var. gültekin uysal ile cemal  enginyurt ve demokratları satın alacak para, dünyada icat edilmedi. boşuna uğraşmayın, biz iman mücadelesi yapıyoruz. şunu bilin, demokratlar anafartalar’dan conbayır’ına, sakarya’dan dumlupınar’a ve başkomutanlık meydan muharebesi ile ‘ordular ilk hedefiniz akdeniz ileri’ emrini veren mustafa kemal atatürk’e, ‘zalim ve kafir’ diyenlerle bir arada olmaz. mavi gözü dev adamı sevmeyenlerle bir arada olmaz. ne yaparsanız beyhude, artık gideceksiniz.

Sen de düşüncelerini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.